Sekcja ds. Codziennej Praktyki
Kameralna grupa lekarzy, która powstała z potrzeby ułatwienia lekarzom komunikacji medycznej w codziennej praktyce. Zapraszamy do udziału w inspirujących spotkaniach kreatywnych.
Dołączając do nas:
- doświadczysz atmosfery swobodnej wypowiedzi;
- dowiesz się czegoś nowego o sobie;
- spróbujesz kreatywnego pisania;
- przećwiczysz prowadzenie dialogu;
- spojrzysz z innej perspektywy na swoje relacje;
- zastanowisz się, w jakim kierunku chcesz podążać zawodowo i w rozwoju osobistym;
- wyznaczysz sobie cele.
"Przestrzegamy zasady poufności i zaufania.
Upraszczamy komunikację, zwracając się do siebie po imieniu."
Spotkania prowadzą Agnieszka Sawicka, przewodnicząca grupy oraz dr hab. n.med. Aldona Katarzyna Jankowska, prof. UMK. Spotkania odbywają się w Bydgoszczy w Pracowni Medycyny Społecznej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ul. Świętojańska 20.
kontakt: coachingwmedycynie@gmail.com
Nadchodzące spotkania
- czw., 11 stywebinar11 sty 2024, 19:00 – 20:00webinar
- czw., 14 gruPracownia Medycyny Społecznej CM UMK14 gru 2023, 17:00 – 19:00Pracownia Medycyny Społecznej CM UMK, Świętojańska 20, 85-077 Bydgoszcz, Polska14 gru 2023, 17:00 – 19:00Pracownia Medycyny Społecznej CM UMK, Świętojańska 20, 85-077 Bydgoszcz, PolskaZapraszamy na spotkanie Sekcji ds. Codziennej Praktyki. Kameralna grupa lekarzy powstała z potrzeby ułatwienia lekarzom komunikacji medycznej w codziennej praktyce. Zapraszamy do udziału w inspirujących spotkaniach kreatywnych.
- śr., 22 lisPracownia Medycyny Społecznej CM UMK22 lis 2023, 17:00 – 19:00Pracownia Medycyny Społecznej CM UMK, Świętojańska 20, 85-077 Bydgoszcz, Polska22 lis 2023, 17:00 – 19:00Pracownia Medycyny Społecznej CM UMK, Świętojańska 20, 85-077 Bydgoszcz, PolskaZapraszamy na spotkanie Sekcji ds. Codziennej Praktyki. Kameralna grupa lekarzy powstała z potrzeby ułatwienia lekarzom komunikacji medycznej w codziennej praktyce. Zapraszamy do udziału w inspirujących spotkaniach kreatywnych.
Agnieszka Sawicka
Nie zostałam pisarką ani dziennikarką. Jeszcze w podstawówce myślałam, że to moja przyszłość. Odręcznie pisane wypracowania a z czasem dłuższe teksty do gazetki szkolnej, były dla mnie źródłem satysfakcji. Medycyna okazała się ważniejsza. W 2007 r. zostałam lekarzem. Z pisania nie zrezygnowałam. Od kilku lat tworzę bloga a ponadto widzę siebie piszącą z lekarzami. Uważam, że pisanie i medycyna współgrają ze sobą dla korzyści pacjentów i lekarzy.
Angażuję się w to, co robię. Czasem sprawy odkładam na później. Miewam trudności z podjęciem decyzji, bo każdy aspekt chcę przeanalizować. Nauczyłam się, że nadanie narracji sukcesom czy porażkom pomaga mi na radzenie sobie z emocjami. Pisząc, ćwiczę uważność i przyglądam się
sprawom z dystansu.
Chcę, aby mój przekaz był klarowny i wzbudzał zrozumienie i zaufanie u odbiorcy. Moim mottem są słowa Jerome Groopmana „Doświadczeni lekarze starają się patrzeć oczami pacjenta. I pomagają pacjentom spojrzeć na siebie oczami lekarza.” Mam małe doświadczenie w kreatywnym pisaniu i medycynie narracyjnej. Próbuję pisaniem zarazić lekarzy, przez nieformalne spotkania, warsztaty w Bydgoskiej Izbie Lekarskiej czy prowadząc Sekcję ds. Codziennej Praktyki Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej.
Nie lubię utraty czasu, lenistwa i boję się agresji. Nie chcę być sfrustrowanym, wypalonym lekarzem, który poddał się bezdusznemu systemowi. Chciałabym rozwijać się w zakresie umiejętności komunikacyjnych, których na co dzień potrzebuję jako pediatra. Nie osiągnę tego sama. Wysoko cenię sobie ćwiczenia w grupie, na żywo, odtwarzanie sytuacji, opinie innych. Dlatego zapraszam do sekcji każdego zainteresowanego lekarza. Wierzę, że razem możemy zmienić więcej niż w pojedynkę.